[DISCO] Priest 3.3.5a by Eithnee

Goto down

[DISCO] Priest 3.3.5a by Eithnee

Příspěvek  Eithnee za Sat Feb 04, 2012 1:49 am


Eithnee alias Aldric alias Lappe na Realmu Daemonica na serveru Mystiq.org. Jelikož při pohledu na guide předchozí, mi lezly oči z důlku, rozhodl jsem se udělat něco jako mam guide pro Balance druidy.


Důležité je říci, že jako disco prist, se nikdy nedostanete v healingu v recountu nijak vysoko. Důvodem je tzv. shieldování neboli rozhazování bublin po raidu. Ale ano, existuje addon "skada", který vám počítá váš absorb, v tuto chvilku si můžete poklepak na rameno "Ano jsem opravdu dobrý "healer" dokázal jsem přebublinovat zbytek healerů".


Pokud chcete být healer s velikým H a velikými čísly na monitoru, tak disco priest opravdu není pro vás. Dále by se dalo říci, že 2 disco priesti jsou v raidu naprosto na prd.


Výhod v podobě disco priesta je hned několik. Redukce dmg, zvednutní healingu. Absorbu a dalších mnoho skvělých věcí (uvedení níže).

Většina PvE Talentů je naprosto stejná, avšak v detailech se může lišit. Zákláním buildem ale zůstává 57/14/0Dva nejdůležitější Glyphy, glyphy které by měl mít každý discant jsou:
[Glyph of Penance] - Redukuje CD na penanci o 2 vteřiny.
[Glyph of Power Word: Shield] - PW:S Healne target za 20% z Absorbu.
Dále máte na výběr ze dvou:
[Glyph of Prayer of Healing] - Zanechá hotku, která healuje za 20% původního healu.
[Glyph of Flash Heal] - Redukuje cenu Flash Healu o 10%

- Penance - Instantně healne za X každý Y vteřin po dobu Z vteřin (vše je ovlivněto Hastem, max tiků = 3)
- Power Word: Shield - Absorbuje X dmg po dobu 30 vteřin. Zanechá debuff na 15 vteřin Weakened Soul, po dobu tohoto debuffu není možná nahodit další bublinu.
- Flash Heal - Direct heal.
- Greater Heal - Nejsilnější priestův Direct Heal
- Prayer of Mending - Po nahození na target který dostane dmg healne za X a poté přeskočí na jiný target v okruhu 20 YD. Tento spell "skočí" maximálně 5krát.
- Prayer of Healing - Plošný heal, který healne za X target a spolu s ním i jeho partu. (Po vyglyphování zanechá hotku která healne za 20% celkového healu)
- Renew - Tzv. Hotka (Healing over Time) healuje za X po dobu 15 vteřin.- Mass Dispel - Plošný dispell, který sundá jeden magic efekt z maximálně 10 targetů v rádiusu 15 YD.
- Dispel Magic - Sundá 2 efekty z castera samotného nebo 1 efekt z někoho jiného.
- Cure Desease - Sundá 1 efekt z friendly targetu. (Možno užívat Abolish Desease - manově to vyjde na stejno, jen Abolish odstraní 1 evekt každé 3 vteřiny po dobu 12 vteřin)
- Divine Hymn - V okruhu 40 YD healuje 3 nejvíce poraněné targety každé 2 vteřiny po dobu 12 vteřin. Maximálně healne 12krát. Po dobu 8 vteřin zvedne healing o 10%. (Tento spell je Channel cast a je ovlivněn hastem)
- Hymn Hope - v okruhu 40 YD obnoví 3% many 3 hračům s nejméně many a zvedne maximum jejich many o 20% po dobu 8 vteřin. Maximánlě regeneruje manu 12krát. (Tento spell je Channel cast a je ovlivněn hastem)
- Shadowfiend - Vyvolá shadowy fienda, který obnoví 5% casterovi many vždy, když Shadowfiend hitne target. Máme ho na 15 vteřin. (Tento Fiend se nejvíce vyplatí ve spojení s Nobles kartou a Hymn Hope)
- Prayer of Fortitude - Zvedne staminu celému raidu o 214 na 1 hodinu.
- Divine Spirit - Zvedne spirit o 80 na 30 minut. (Modifikace - Prayer of Spirit, kdy celému raidu zvedne spirit o 80 na 1 hodinu. (na tento spell jsem nenašel již ikonu, kvůli zrušení spellu s vyšším patchem, proto jen tento "slabší" spell))
- Prayer of Shadow Protection - Zvedne Shadow Resistance celému raidu o 130 na dobu 20ti minut.
- Inner Fire - Zvedne Armor o 2440 a Spellpower o 120. Důležité pro každého priesta!


Jediné co by se zde dalo napsat, že staty jsou sežazeny pro raidování ve 25 man raidu.


Spellpower zvětšuje množství absorbu spellu Power Word: Shield a také po critickém healu (který je díky SP větší) Divine Aegis. Tudíž SP je pro Disco priesta nejdůležitější stat.


Ano, většina lidí by řekla, že zde je nejdůležitěší intel. Avšak podívejme se na to takto, Resto druid potřebuje mít GCD na 1 vteřině kvůli rozhazování hotek. A disco priest potřebuje mít GCD na 1 vteřině kvůli rozhazování bublin. Proto "intel je druhej nejdůležitější stat" se říci nedá. Je jím tedy Haste. (Tabulka níže) Vliv na Haste mají Wrath of Air totem (5%), Swift Retribution & Improved Moonkin Form (oboje 3%) ... A jedno důležité číslo: 1% haste = 32.79

Vždy zaokrouhlujeme směrem nahoru


Intelect je stat, kterého je potřeba opravdu hodně. Díky talentu Rapture a dále kvůli Hymn Hope, Shadowfiend, Mana Tide. Dále více many více bublin takže je lepší jak Spirit nebo MP5. Protože nemáme Spiritual Guidance (Talent v holy stromu) a Holy Concentration (taktéž holy strom).


Critical strike je dobrý stat kvůli talentu Divine Aegis. Avšak určitě se jej nevyplatí Gemovat. Dále crity jsou dobré, pokud jste například MT healer, pokud jste bublinář na raid, určitě je lepší prásknout spellpower. Díky němuž budete mít o dost silnější PW:S.


Na otázku Spirit vs MP5 se dá odpovědět asi takto. 2 spirit jako 1 MP5 ale musíte brát v potaz, že díky Greater Blessing of King Spirit narozdíl od MP5 roste. Dále tyto itemy se spiritem se dají použít jak na holy kde díky talentům zvýší jak MP5 tak SP. A v shadow, kde díky Glyphu a talentum zvedne mana regen a spellpower. Pokud se stane, že opravdu vytečete na manu. A potečete na ni opakovaně, poté je dobré nasocketit Spirit / MP5. Do té doby se přiklání socketům Spellpower/Haste/Intel a v poslední řadě až critical.Zde bych si dovolil jen mezi řádky napsat, že mezi flašky, které si priest hází bych doporučil pokud netečete na manu tak Flask of Frostwyrm. Avšak pokud Vám mana nestačí tak dobré je používat kombinaci Elixir of Mighty Thoughts a Guru's Elixir
Meta: Insightful Earthsiege Diamond
Červená: Runed Scarlet Ruby - 19 Spellpower
Žlutá: Potent Monarch Topaz - 9 Spellpower + 8 Intel
Žlutá: Brilliant Autumn's Glow - 16 Intel
Modrá: Purified Twilight Opal - 9 Spellpower + 8 Spirit / Runed Scarlet Ruby - 19 Spellpower
Dalo by se říci, že všechny profese, kde se nefarmí jsou pro Heal velmi užitečné. Každá profese má své výhody.
Osobně preferuji Jewelcrafting kvůli obrovské škále vylepšených gemů.
A jako druhou profesi Alchemy kvůli tzv. Mixology, která zvedne efekt flasky o 30% a prodlouží její efekt dvojnásobně.


Jako jednu z vychytávek bych určitě uvedl výpočet absorbu u bubliny. Je na to takový opravdu krásný vzorec.


_________________
2.5.2012 21:56:37 [G] [Cekinozka]: připadám si jak debil
3.6.2014 17:59:54 [G] [85:Moonrage]: jezisi kriste kazdy den mi pise word jaky sem op skiller 
Chytrý člověk získá víc od svých nepřátel, než hlupák od svých přátel. - Niki Lauda
avatar
Eithnee
Admin

Poeet p?íspivku : 1095
Points : 973
Registration date : 26. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru