[NEPŘIJAT] Walfej - resto shaman

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

[NEPŘIJAT] Walfej - resto shaman

Příspěvek  Walfej za Mon Jun 08, 2015 12:51 pm

Název postavy a lvl: Walfej, 85
Věk: 20
Class a talenty: Shaman RESTO , v offe mám enha
Armory: VYBAVA (PS: na zbrni bude power torrent)
Stručný popis důležitých addonů: 

1. DBM- zaklad v raidoch
  2. GTFO- aby som sa vyhol zbytočnému dmg z nepozornosti
  3. SKADA- uzitocne data

• nepoužívam žiadne addony na pomoc s healom, používam hlavu a nepotrebujem žiadne pomôcky aby som heal zvládal na 100% s nimi mi to príde príliž jednoduché a nuda

Zkušenosti s tvou classou - theorycraft : 

• Staty: Intelect>Haste(1600 cap-tick na earthliving)>crit>mastery>spirit

spirit považujem za podradný stat, keďže healujem štýlom rýchleho vyhealovania a následného doplnania many, malý heal takmer nepoužívam, healujem výhradne (ak neplošním) riptide+ 2xGreater Healing Wave a následne čas vytvorený nepoužívaním malých healom doplnam manu cez lighting bolt (prepočítane na čísla many za 1 vyhealovane hp a hps je to najefektívnejšia cesta + bonusový malý dmg Smile )
-rotácia samozrejme podľa situácie, hlavný systém môjho healu som napísal
Profese: LW SKINNING
Zkušenosti s raidy: 

• Normal all bossova dole, HC: Halfus,Magmaw,Chimaeron 
  • rýchle chápanie/učenie -> stačí raz povedať čo robiť a nebude so mnou problem (+ na nete je navod na vsetko)
  • kvôli zásade, chodiť s guildom a nie s worldom, som sa so sucasnou guildou daleko nedostal

Kolik času trávíš ve hře a do kolika můžeš ve večerních hodinách raidovat?:

•  internát/prazdniny mi umožnujú hrať celé dni a noci
  • denne par hodin (ak nahodou nehram, väčšinou som pri PC -> staci napisat a lognem)

Pokud k nám přecházíš z jiné guildy, tak z jaké a proč?: Z Shattered Soul-malo raidov,malo ludi, málo HC výziev
Máš nějaké alty?: DK Meltaryot armory (tankujem aj dmgujem,hravam,flakam ho), ostatní nestoja za reč
Reference: nemám žiadne konkrétne data... uhealoval som čo bolo treba
Co můžeš jako hráč guildě nabídnout?: 

• Spoľahlivý heal, ktorý je schopný rýchlo chápať,učiť sa a nerobiť 2x tú istú chybu (rýchly progres nových bossov ->napr firelands)
  • spoločnosť na TS, mumble aj mimo raidov (huba sa mi nezastaví)
  • nekonfliktnú osobnosť

Něco o sobě: som študent informatiky a vo voľnom čase sa venujem hudbe- ele. bassa,kontrabas, husle

Walfej

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 08. 06. 15

Návrat nahoru Goto down

Re: [NEPŘIJAT] Walfej - resto shaman

Příspěvek  Moonrage za Tue Jun 09, 2015 3:13 am

PRO
Moonrage

Poeet p?íspivku : 227
Registration date : 18. 06. 13

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  unanswered za Tue Jun 09, 2015 3:39 am

Pěkná přihláška, PRO

unanswered

Poeet p?íspivku : 20
Registration date : 23. 03. 15

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Wesa za Tue Jun 09, 2015 4:48 am

Hodně dlouho jsem přemýšlel jak vlastně vyjádřit svoje pocity o tvé přihlášce a nakonec jsem se rozhodl pro takový maximálně stručný guide o tom, jak si myslím, že by se měl resto shaman hrát. Samozřejmě je na tobě, zda-li se mnou budeš nebo nebudeš souhlasit, rozhodně o sobě netvrdím, že hraju shamana nejlíp na serveru, nebo že znám úplně všechno, ber to pouze jako takový malý pokus o radu od hráče, co už to resto nějaký pátek hraje a má za sebou odhealované všechny T11 HC bosse + nějaký bezvýznamný killy na wotlk.

bíle je napsané jak to vidím já, oranžově jak to máš ty

VÝBĚR RASY
goblin > troll >> orc > tauren
- bohužel hraješ orca, druhou nejméně vhodnou classu pro resto

PRIORITA STATŮ
intel > spirit (v míře takové aby jsi neměl problémy s manou) > 916 haste (podle ofi guide, na Twinu stačí 915 ale čert to vem) > 50% mastery > (více haste - volitelné) > více mastery > crit
- tvůj haste je snad nejhůř zvolená hodnota, kterou lze, 1600 haste je totiž přesně uprostřed mezi breakpointy, když jsem se nejprve díval na armory, nechápal jsem tu hodnotu, pak jsem pochopil když jsem se dočetl že to máš kvůli earthlivingu, jenže shaman se vždy hraje s uvažování 5% spell haste buffu a tím potřebný rating klesá na zmiňovaných 915 (916), jinak přesný breakpoint na earthliving je 1601 ale opět jde o detail
- rozhodl ses dát maximální prioritu critu, který já mám až jako poslední, je to tvá volba, nicméně výpočty hovoří jasně, že při healování targetu pod 50% vychází vždy lépe mastery, takže crit je možná příjemný do RHC/normalů, ale na HC, kde taháš každou chvíli hráče z 10-20% se nevyplatí, až uvidím shamana co mě přehealuje s critem pak bude asi čas ukončit kariéru
- hodnota mastery kterou právě máš je poměrně nevýhodná, protože ztrácíš cca 43 ratingu (Twinstar zaokrouhluje na celá procenta) - vždycky hraj tak abys měl X,00%, X,33% nebo X,67% nebo těsně nad (X je celé procento)

REFORGE
vždy první odstraňujeme crit, poté vyvažujeme mastery/haste tak abychom dosáhli optima a neztráceli cenné body, nikdy neodstraňujeme spirit
- jelikož upřednostňuješ crit, tak je pro tebe samozřejmě to co jsem teď napsal totální blbost, nicméně tvůj reforge ani neodpovídá prioritě kterou jsi vypsal ty a největší chybu vidím v tom, že na wristech reforguješ mastery>crit a potom na shieldu uděláš přesný opak a refoguješ crit>mastery, tzn. že jsi vlastně popřel samotnou podstatu reforgování a nic jsi nezískal

GEMOVÁNÍ
maximálně využívat +40 intel gem a pouze pokud máme socket bonus alespoň +20 intel nebo potřebujeme splnit podmínky meta gemu dáváme půlené
meta gem intel+bonus mana
- máš meta gem na zvýšení crit efektu, což je sice v souladu s tvou prioritou statů, ale stejně si myslím, že se nemůže při momentálním gearu absolutně vyplatit, protože 20% critu který ty máš je skoro stejně zanedbatelné číslo jako 15%, který mají shamani co na crit nejedou
- vpodstatě všude dáváš půlené gemy, ať je bonus jaký je, k tomu máš čístý haste gem v botách, takže ve výsledku přicházíš o minimálně 100-150 intelu

ENCHANTY
tady se omezím na weapon ench, o kterém se vede nekonečná debata po celý Cataclysm - Heartsong dává 200 spiritu, uptime 75% takže pasivně 150 spiritu, navíc se počítá do MTT (teď kvůli bugu ne), Power Torrent dává 500 intelu na 12 sec, ale dlouhý cd, navíc v 50% případů procne ve chvíli kdy to vlastně není potřeba a potom je úplně k ničemu
- píšeš, že chceš hned z kraje používat Power Torrent, jenže s tvým gearem nemáš absolutně dostatek spiritu na to, aby sis mohl dovolit nepoužívat Heartsong, o Torrentu se dá uvažovat ve chvíli kdy máš většinou itemů 372+, farmíš si všechny T11 HC bosse a chceš si boostnout svůj healing, dřív je to obrovská sázka na to, že ti bude procovat v době kdy to potřebuješ (a vsaď se že většinou nebude)

TALENTY
- nemáš prodloužené totemy (tzn. ztrácíš manu z MTT) a nemáš instant vlka+zvýšení movement speedu - oboje je skvělá volba na vynechání pokud, jak už jsem psal, farmíš všechny HC bosse a chceš si poměřovat healing s ostatními, ale do progressu jsou tyto talenty na většinu bossů téměř povinností

GLYPHY
- chybí ti glyph na Earthliving Weapon, náš nejsilnější "aoe" heal

To bude asi vše čeho jsem si nějak narychlo všiml, ještě bych mohl mluvit o tom, že skining je slabá profese, ale to už nechám být. Jinak healování s addony je možná nuda jak píšeš, ale až poprvé uvidíš bosse typu Chogall, Sinestra, Al'Akir a spol, tak si je ještě rád dostahuješ.

Aby nebyl celý můj post jen kritika, tak přihláška po vizuální stránce patřila mezi ty lepší a v odstavcích kde jsi zrovna nepsal o resto shamanovi jsi se mi i docela líbil (přístup ke guildě, aktivita atd).

Jak říkám, souhlasit se mnou rozhodně nemusíš, ale asi je ti jasné, že když se v pohledu na shamana takto rozcházíme, nemůžu dát nic jiného než PROTI
(sorry za sloh)

Poeet p?íspivku : 1030
Registration date : 09. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Walfej za Tue Jun 09, 2015 6:13 am

mohol by som odpisovať na každú jednu vec zdôvodnovať to vysvetľovať prečo som to tak nemal ale často si to pekne opodstatnil , vďaka ti za takíto rozsiahly koment, v guilde som resto shaman takmer sám a v heale mi malokto oponuje tak som nemal možno z niekým skúseným prehodnotiť moje postupy, idem hneď pár veci pomeniť, mas casto pravdu aj z môjho pohladu vnimania restaka 

PS: túto postavu som vytvoril už pred pár rokmi a rasu kruto ľutujem, ale tak čo sa dá robiť...

Walfej

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Adva za Tue Jun 09, 2015 6:15 am

Walfej napsal:PS: túto postavu som vytvoril už pred pár rokmi a rasu kruto ľutujem, ale tak čo sa dá robiť...
ehm,zmenit rasu napr.?

PROTI

Naposledy upravil Adva dne Wed Jun 10, 2015 3:12 am, celkově upraveno 1 krát
Adva

Poeet p?íspivku : 203
Registration date : 10. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Walfej za Tue Jun 09, 2015 7:53 am

tak vieš ako to, hviezdičky len tak na stromoch nerastú :/

Walfej

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Ruben za Tue Jun 09, 2015 8:32 am

Treba hrotiť eventy Keepo
Ruben

Poeet p?íspivku : 144
Registration date : 18. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Walfej za Tue Jun 09, 2015 9:02 am

to ma vôbec nenapadlo Very Happy nazbieram si ich co najskôr

Walfej

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Moonrage za Tue Jun 09, 2015 6:32 pm

pokud te prijmem stačí napsat do guildy já třeba osobně ti je klidně půjčím Smile
Moonrage

Poeet p?íspivku : 227
Registration date : 18. 06. 13

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Raizen za Wed Jun 10, 2015 1:17 am

Proti

Beer will change world!I dont know how but it will

Raizen

Poeet p?íspivku : 662
Registration date : 15. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Iamawesome za Wed Jun 10, 2015 2:42 am

proti

Iamawesome

Poeet p?íspivku : 183
Registration date : 13. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Halgren za Thu Jun 11, 2015 2:40 am

PRO na test
Halgren

Poeet p?íspivku : 270
Registration date : 03. 03. 15

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Letomas za Thu Jun 11, 2015 5:56 am

PROTI
Letomas

Poeet p?íspivku : 55
Registration date : 05. 10. 14

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Tod za Fri Jun 12, 2015 12:32 am

NOPE
Tod

Poeet p?íspivku : 156
Registration date : 01. 01. 13

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Medvedik za Fri Jun 12, 2015 2:00 am

proti

Poeet p?íspivku : 362
Registration date : 26. 12. 13

Návrat nahoru Goto down

Kaslite na to

Příspěvek  Walfej za Fri Jun 12, 2015 2:24 am

Kaslite na to, prechadzam na pvp, takze bude treba mi aj inu guildu ako je vaša Very Happy ospravedlnujem sa za plýtvanie vaším časom a ďakujem na tú dlhú odpoveď, ktorá mi bola dobrou radou. Prijemne hranie.

Walfej

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Wesa za Fri Jun 12, 2015 3:03 am

Takže víceméně z vlastní žádosti NEPŘIJAT (ikdyž by to asi jinak dopadlo stejně). Hodně štěstí v pvp.

Poeet p?íspivku : 1030
Registration date : 09. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru

Povolení tohoto fóra: